<3
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Welcome!
Bristol, 2014.
Illegalitás vagy legalitás? Habzsolás vagy kemény munka? Függőségek. Éjszakai élet. Bűnözők. Hatóságok. Kóstolj bele Bristol mindennapjaiba. Te mi mindent tennél meg azért, hogy meglegyen mindened, amire szükséged van? Azt hiszed nem keveredhetsz bele a rossz dolgokba? Vigyázz! Akármikor áteshetsz a ló másik oldalára.
Az oldal megnyitotta kapuit!
2014.09.11.
Staff

Alexis Kingsley

admin - profil



Nathaniel Ainsworth

admin - profil

Legutóbbi témák
» Twilight After Dark
Augustus & Amelie EmptyPént. Dec. 26, 2014 9:37 am by Vendég

» Palmwoods 2.0
Augustus & Amelie EmptyPént. Dec. 05, 2014 11:55 pm by Vendég

» A Discovery Of Witches
Augustus & Amelie EmptyPént. Nov. 28, 2014 6:42 am by Vendég

» ⊰ Mysterious New Orleans
Augustus & Amelie EmptyKedd Nov. 25, 2014 10:47 am by Vendég

» Kyle & Alice
Augustus & Amelie EmptyVas. Nov. 02, 2014 12:32 pm by Alice Cromwell

» Seth & Courtney
Augustus & Amelie EmptyVas. Okt. 26, 2014 10:03 am by Courtney Styles

» Jouer avec la magie --
Augustus & Amelie EmptySzer. Okt. 22, 2014 8:05 pm by Vendég

» Szólánc hírességek neveivel
Augustus & Amelie EmptyHétf. Okt. 20, 2014 2:02 pm by Jesse Knoxville

» Nathaniel & Kyle & Alice
Augustus & Amelie EmptyVas. Okt. 19, 2014 12:25 am by Kyle Crosseria

Statisztika

: 17 (5)
Férfi: 15 (6)
________

Rich man: 7
Rebel: 12
Smart one: 9
Outlaw: 2
Good guy: 2

Megosztás
 

 Augustus & Amelie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Amelie F. Dupont

Amelie F. Dupont

smart one

Age : 32
Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Bristol.

Augustus & Amelie Empty
TémanyitásTárgy: Augustus & Amelie   Augustus & Amelie EmptySzomb. Szept. 13, 2014 9:17 am




Augustus & Amelie

'No light, no light in your bright blue eyes...'


Idegesen ringatom jobb lábamon átvetett balomat.  A tanárra figyelek, néha jegyzetelek, de egyébként teljesen máshol járok. A női lét szépsége, hogy az ember egyszerre minimum kettő-, de inkább több dologra tud figyelni. Alig várom, hogy vége legyen ennek az órámnak. Optimális esetben nem örülnék neki, leszámítva azt a tényt, hogy ezzel véget érne egy fárasztó napom. Most azonban nem csak erről van szó.
Ma reggel, amikor felébredtem a rendetlen kis lakásom kellős közepén, a még kisebb hálóban, eldöntöttem és azóta határozottan tartom magam eme elhatározáshoz. Ahhoz, hogy ma tényleg rá fogom venni Westwoodot, hogy adjon különórákat. Annyira nagyon fotográfus akarok lenni, hogy ezért bármit megtennék. Majdnem bármit. És ez még nem is lenne baj, hiszen ez csupán egészséges tenni akarás, eltökéltség és céltudatosság. Szerintem ez még nem bűn.
Az órámra pillantok. Három perce ugyanezt tettem, de úgy érzem, mintha már vagy negyed óra eltelt volna azóta.
Legyen már vége, könyörgöm...
Miközben abban bízok, hogy az elkövetkezendő hat perc hamar el fog telni, azon gondolkodom, hogy nagyon kell majd sietnem, ha el akarom kapni a professzort. Nem ismerem annyira a szokásait, hogy tudjam, milyen hamar lép le. Nem hiszek a pletykáknak. Nem hiszem, hogy gerjed a diákjaira. Nem... az nem lehet.
Mindent eltervezek: a tanár irodájának irányába fogok menni, aminek környékén reményeim szerint összefutunk majd, mielőtt lelépne. És meggyőzöm. Rendkívül meggyőző tudok lenni, ha igazán szeretnék valamit. És ezt igazán szeretném. Akarom.
A tanár jelez, hogy végzett. Az előttem heverő füzetet összecsukom, és a táskába ejtem, valamint utána a toll is oda kerül mellé, valahova, a táska mélyére. Az elsők között hagyom el a termet, és sietős léptekkel, szinte kocogva haladok a tanári felé. Az egyenes folyosón befordulva nem látok errefelé senkit sem. A francba! Talán már el is ment... - húzom el a számat.
Hirtelen bukkan fel, a folyosó másik felében. Nem tudom, hogy észrevett-e, vagy felismert-e, esetleg a nevemre emlékszik-e? Nem hiszem.
Lépéseimet megnyújtom, magabiztosan közelítek felé, és amikor már csak egyetlen méter választ el minket egymástól, megszólítom.
- Westwood professzor - erre biztosan felfigyel. - Jó napot! Elnézést, nem szeretném sokáig feltartani - gyanítom, tudja, mit szeretnék. - Különórákról lenne szó... - mosolyodok el bájosan.

MUSIC: No light, no light | NOTE: I want to learn. Here and now! | WORDS: 346


A hozzászólást Amelie F. Dupont összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 13, 2014 9:19 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Augustus H. Westwood

Augustus H. Westwood

rebel

Age : 39
Hozzászólások száma : 12
Tartózkodási hely : Bristol

Augustus & Amelie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Augustus & Amelie   Augustus & Amelie EmptySzomb. Szept. 13, 2014 10:20 am



Amelie & Augustus

What do you want from me?

Vállamon a jól megszokott barna táska, ami tele van mindig, vagy jegyzetekkel vagy javítandó ZH-kal vagy vázlatokkal vagy már kijavított dolgozatokkal, lényeg, ha az ember fia tanárkodásra adja a fejét, akkor mindig van mit magával cipelnie óráról órára.
Most sincsen ez másképpen, amikor vége a szemináriumnak, jelzem a hallgatóknak, hogy mehetnek, én meg szépen besuvasztom a méretes könyvet a már említett táskába meg a laptopomat és minden más egyebet is, ami hozzám tartozik és nem óhajtok a teremben hagyni.
Felnyalábolom a cuccokat, mert azért maradt olyan is, ami nem fért be a táskába, ezek szépen a kezemben jönnek velem az irodámba, ahol mindent lepakolni tervezek, hogy aztán rázárjam az ajtót és már ott se legyek. Igen, terveim vannak ma estére, semmi komoly, kizárólag szórakozás, móka és mindenféle huncutság vagy mi a szösz. Lényeg, hogy jól érezzem magam, hosszú volt a hét és nekem is ki kell engednem a fáradt gőzt.
A folyosón robogok végig, majdhogynem lobog a hajam a menetszélben – na jó, azt azért nem, de tényleg elég lendületesen haladok végig az egyetem falai között – és mielőtt még elérném az irodámat, meglátom Ms Dupont-t. Ajjaj… Remélem csak véletlen jár épp erre és nem azért jön, hogy megint rá akarjon venni a különórákra. Nem arról van szó, hogy nem foglalkoznék vele szívesen, hiszen okos, tehetséges, van benne lelkesedés, kitartás és látok benne fantáziát. Vagyis pont ebből fakad a gondom, hogy túl sok fantáziát látok benne. Nem vagyok valami kujon fasz, nem szoktam a diákjaimmal hetyegni, de ő valamitől más, mint a többi hallgatóm és, ahogy észrevettem ez neki is feltűnt, nem csak nekem. Érezhetően van valami szikra vagy mi a franc közöttünk, szóval határozottan nem tartom jó ötletnek, hogy külön is foglalkozzam vele.
Szóval még él bennem a remény, hogy nem hozzám jött, de ez gyorsan el is hal, mert hamarosan megszólít és még mielőtt kettőt nyikkanhatnék, már ki is derül, hogy miért is van itt.
- Á, Ms Dupont! Nem adja fel igaz? – a kérdés sokkal inkább költői, semmint valódi érdeklődés, de azért ott egy játékos és valahol elismerő fél vigyor a képemen. Közben megállok az irodám előtt, kulcsot illesztek a zárba és az halk kattanás után engedelmesen nyílik ki. Belépek és az asztalra pakolok mindent, ami nálam van.
- Jöjjön csak be, az ajtót hagyja nyitva. – kedvesen mosolygok rá, ha már eljött idáig és ilyen lelkesen kitartó, akkor megérdemel annyit, hogy meghallgassam.
A szoba falait pár Mario Testino fotó replika díszíti, aki a Vouge és a Vanity Fair híres fotósa volt és nem egy modellt kapott lencsevégre sok más hírességgel együtt a munkássága alatt. Lazán dőlök csípővel az asztalomnak és várom, hogy Amelie belépjen a helyiségbe.
- Igen-igen a különórák… Azt hiszem a képzése megadja a szükséges tudást ahhoz, hogy maradéktalanul elvégezhesse a diploma munkáját. – kezdem ledarálni, hogy miért is tartom kevéssé fontosnak a különórák kérdését.
- Miért is akarja, hogy külön foglalkozzam Önnel? – persze a választ már előre sejtem, de ettől még hallani akarom, hogy miért akarja ezeket a privát foglalkozásokat. Még mérlegelem, hogyan is döntsek, egyelőre várakozó álláspontra teszem magam.

words & note & music
Ψ


Vissza az elejére Go down
Amelie F. Dupont

Amelie F. Dupont

smart one

Age : 32
Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Bristol.

Augustus & Amelie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Augustus & Amelie   Augustus & Amelie EmptySzomb. Szept. 13, 2014 10:33 pm




Augustus & Amelie

'No light, no light in your bright blue eyes...'


Ó, hát emlékszik a nevemre. Tény, hogy rengetegszer jártam az elmúlt pár héten a nyakára, de ennek nem kellene egyenlőnek lennie azzal, hogy tudja, ki vagyok, hiszen csupán egyszer mutatkoztam be. De tudja a nevemet. Ez egy plusz pont; neki, vagy nekem, azt még nem tudom. Talán mindkettőnknek. Ó, atyavilág, még csak nem is gondolhatok erre. Nincs olyan, hogy mi, vagy mindketten! Csak ő van, Westwood, a professzorom, és én, Amelie, a diák - szögezem le magamban, még mindig egyenes gerinccel állva a férfi előtt, tartva a szemkontaktust, magabiztosan mosolyogva. Lehet, hogy egy kicsit ez is bennem van. A kíváncsiság és a vonzalom. Lehet, hogy ezért is akarom, hogy különórákat tartson. De, ha így is van, ezt nagyon gyorsan ki kell vernem a fejemből, ilyesmiről még csak szó sem lehet. Rettentően etikátlan lenne...
Viszont már az is megfordult a fejemben, hogy ő is másképpen tekint rám. Nem csak diákjaként. Ami abszolút hülyeség. Én nem hiszek a pletykáknak, nem hiszek a szóbeszédnek, miszerint Westwood szívesen keresi diáklányok társaságát.
A kérdésre a válasz egyértelmű:
- Nem vagyok az a típusú ember, aki olyan könnyen feladná - biccentem kissé oldalra a fejemet, s én is elmosolyodok. Ó, basszus, ez a félmosoly... teljesen elveszi az eszemet. Vagyis, elvenné, ha nem lennék eléggé józan gondolkodású. Azt nem mondom, hogy ha annyira berúgnék, vagy valami ilyesmi, nem lenne köztünk semmi, de itt és most nem lesz. Vagyis nem valószínű.
Nézem, ahogy nyitja az ajtót, majd belép az irodájába, s aztán hallom a táska tompa puffanását az asztalon. Egyelőre nem megyek be, egyes professzorok nem szeretik, ha a hallgatók csak úgy belépnek a személyes szférájukba. A küszöb folyosó felőli oldalán állva nézem a férfit, amint lepakol. A nagy francokat! Egyenesen legeltetem rajta a szememet... hangja basszusa rángat vissza az 'itt és mostba'.
Belépve a helyiségbe - miután nem csuktam be magam mögött az ajtót, ahogy kérte -, nem tudja elkerülni a figyelmemet az a pár fotó. Természetesen tudom, hogy ki szerepel rajtuk, hiszen én is Testino nyomdokaiba akarok lépni, így nem ismeretlen sem a neve, sem az arca számomra. A munkásságát pedig imádom és tisztelem. Egy hosszúnak tűnő pillanattal tovább nézem a képeket, mint egy dilettáns tenné.
Aztán visszanézek Westwoodra, aki idő közben, mintha direkt nekem, az én 'tiszteletemre' vágta volna magát pózba. Lesütöm a pillantásomat. Vagyis úgy teszek, mintha... de igazából lopva nézek végig rajta.
Amikor megszólal, nézek csak fel újra, egyenesen a szemébe. Lemondón sóhajtok fel, de ez nem jelenti azt, hogy megadom magam, vagy beadom a derekamat. Mert nem fogom. Én különórákat akarok venni, és előbb, vagy utóbb elérem a céljaimat.
Szavai kissé felmérgesítenek, bár ebből nem mutatok semmit. Nem értem, miért lenne olyan nagydolog pár különórát adnia?! Nem lenne semmi gond belőle. Azt hiszem. Remélem.
- Nos, tudja, Professzor úr, a képzés valóban megadja a kellő tudást, jól tudja, de azért mégis teljesen más az iskola falain kívül egy olyan fényképésszel dolgozni, gyakorolni és tanulni, mint amilyen Ön - nem nyalizok, vagy hízelgek, tényleg így gondolom. Nem tudom, hogy mit képzelt... biztosan nem az iskola falain belül zajlana mindez. Az utcán, a természetben, s ha esetleg bejuttatna egy modellfotózásra, miután elnyertem a kegyeit, na, abból biztosan többet tanulnék, mint itt, a padban ülve. - Szeretnék tanulni, és hiszem, hogy Ön tudna új dolgokat mutatni, vagy különleges fogásokat, trükköket, vagy... bármit. Bármi érdekel - vonom meg kecsesen vállamat, még mindig Westwood szemébe nézve, nem eresztve a pillantását. - Kérem. Ígérem, jó diákja leszek, nem fogok sok vizet zavarni a magánéletében és természetesen fizetek is - nem akartam ezt, hogy csak ezért vállalja el, de ha máshogy nem megy, fizetek.

MUSIC: No light, no light | NOTE: I want to learn. Here and now! | WORDS: 587
Vissza az elejére Go down
Augustus H. Westwood

Augustus H. Westwood

rebel

Age : 39
Hozzászólások száma : 12
Tartózkodási hely : Bristol

Augustus & Amelie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Augustus & Amelie   Augustus & Amelie EmptyPént. Szept. 19, 2014 5:58 am



Amelie & Augustus

What do you want from me?

Persze, hogy emlékszem rá. Nem egy olyan hatalmas nagy szak ez ezen a főiskolán, minden hallgatóval találkozom, aki fotózást vagy grafikát akar tanulni, mindenkit vizsgáztatok, szemináriumokat és előadásokat tartok, szóval nem nehéz fejben tartani, hogy melyik hallgató melyik. Főleg, ha az illető még tehetséges is és érdemes felfigyelni rá.
Behívom és be is jön az irodámba. Figyelem, ahogy a falakon lévő portré képeket veszi szemügyre. Követem én is a pillantását és én is megnézem a fotókat újra, amelyek azóta lógnak a helyükön, hogy „beköltöztem” ebbe az irodába. Aztán ráfordítom a tekintetem. Bal kézzel megdörgölöm az állam, borostám serceg a tenyerem alatt. Szemöldökeim kissé megemelkednek, ahogy hallgatom őt. Mire a mondat végére ér, halványan el is mosolyodok. Kezeimet karba fonom a mellkasom előtt.
- Ki a témavezető oktatója a diplomamunkájához? Vagy még nem választott? – amíg átgondolom – megint – a szavait és ezt az egész különóra dolgot, addig inkább azután kíváncsiskodok, hogy kinek az útmutatása mellett készül fel a diploma munkájára.
- Ms Dupont, egyáltalán nem erről van szó. Nem a pénz miatt nem bólintottam rá a kérésére. Teljesen más jellegű oka van. Nem szoktam különórákat adni a diákjaimnak. Nem tartom helyesnek, hiszen a vizsgáik egy részét én tartom, ahogyan a diploma munkáik elbírálásában is részt veszek. Félek kissé etikátlan lenne a többiek szemében a dolog. – az pedig még inkább rátesz egy lapáttal, hogy Amyt még kifejezetten szemrevalónak is tartom. Ha nem lenne a diákom, egészen biztosan nem hezitálnék ennyit. Sem a különórákkal sem pedig azzal kapcsolatban, hogy felszedjem. De sajnos a dolgok úgy alakultak, hogy a hallgatóm és így meg aztán duplán etikátlan lenne a dolog, hiába vagyunk mindketten felnőtt emberek. És mégis, ezzel együtt is hajlok arra, hogy vállaljam.
- Mi lesz a diplomamunkája? Portréfotózást fog választani? Van már modellje hozzá? Fekete-fehér vagy színes képekben gondolkodik? Érdekelne a koncepciója. – most burkoltan vizsgáztatom kissé. Ha elég meggyőző lesz az elképzeléseit illetően, akkor azt hiszem bele fogok menni ebbe az egész különóra históriába. De előtte még hallani akarom, hogy mit is tervez és ez alatt akarom eldönteni, hogy tényleg vállalom-e.

words & note & music
Ψ


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Augustus & Amelie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Augustus & Amelie   Augustus & Amelie Empty

Vissza az elejére Go down
 

Augustus & Amelie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Augustus & Siobhan
» Ariana & Augustus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
we are young II.  :: Bristol :: Roundview föiskola-