<3
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Welcome!
Bristol, 2014.
Illegalitás vagy legalitás? Habzsolás vagy kemény munka? Függőségek. Éjszakai élet. Bűnözők. Hatóságok. Kóstolj bele Bristol mindennapjaiba. Te mi mindent tennél meg azért, hogy meglegyen mindened, amire szükséged van? Azt hiszed nem keveredhetsz bele a rossz dolgokba? Vigyázz! Akármikor áteshetsz a ló másik oldalára.
Az oldal megnyitotta kapuit!
2014.09.11.
Staff

Alexis Kingsley

admin - profil



Nathaniel Ainsworth

admin - profil

Legutóbbi témák
» Twilight After Dark
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyPént. Dec. 26, 2014 9:37 am by Vendég

» Palmwoods 2.0
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyPént. Dec. 05, 2014 11:55 pm by Vendég

» A Discovery Of Witches
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyPént. Nov. 28, 2014 6:42 am by Vendég

» ⊰ Mysterious New Orleans
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyKedd Nov. 25, 2014 10:47 am by Vendég

» Kyle & Alice
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Nov. 02, 2014 12:32 pm by Alice Cromwell

» Seth & Courtney
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Okt. 26, 2014 10:03 am by Courtney Styles

» Jouer avec la magie --
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptySzer. Okt. 22, 2014 8:05 pm by Vendég

» Szólánc hírességek neveivel
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyHétf. Okt. 20, 2014 2:02 pm by Jesse Knoxville

» Nathaniel & Kyle & Alice
Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Okt. 19, 2014 12:25 am by Kyle Crosseria

Statisztika

: 17 (5)
Férfi: 15 (6)
________

Rich man: 7
Rebel: 12
Smart one: 9
Outlaw: 2
Good guy: 2

Megosztás
 

 Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptySzomb. Szept. 13, 2014 4:28 am



Nathaniel & Daniel


Állam támasztva meredek előttem heverő könyvemre. Unottan lapozok egyet, majd még egyet. Egy ideje egyetlen betűt se olvastam el. Csupán a fel-fel bukkanó, fekete-fehér képeket nézegetem. Azt azonban, miről is szól az iromány, így se tudnám elmondani.
Nincs kedvem tanulni, okosodni. Gondolataim az egyetlenek, mik ébren tartanak, mik megakadályozzák, hogy elaludjak, ahol vagyok. Felmérő lesz ma, nem csoda hát, hogy álmos vagyok. Bár eszem úgy fog, mint a borotva, könnyedén, gyorsan jegyzek meg mindent, tanulás nélkül nem sokra megyek. Jegyeim romlását, hírnevem tönkretételét pedig nem engedhetem meg magamnak.
Nem akarom látni szüleim csalódott fintorát, szemeik dühös villanását. Van így is épp elég olyan dolog, miből jól tudom, bárhogy is adjam elő, nem jövök ki jól.
Kezdenék már épp kétségbe esni, s újra beszédet, részletes listát gyártani, mikor ismerős alak csörtet el mellettem. Nem mozdulok, egyelőre nem, csupán fél szemmel követem útját.
Tippem sincs, mit kereshet itt. Az a típus ő, kiről azt se feltételeznéd, tudja, merre van a könyvtár, vagy tisztában lenne a szó jelentésével. Az pedig, hogy ily korán az iskola közelében van, szintén olyasmi, mit nem nézne ki belőle az ember.
Bár nem ismerem jól. Néhány szó minden, mit korábban váltottunk, s azt se épp békés módon tettük, tudom, valami rosszban sántikál. Nevezhetjük megérzésnek, logikai következtetésnek, vagy csupán apró bizsergésnek gyomrom mélyén. Hívhatjuk paranoiának, vagy előítéletnek is akár. Nem számít. A lényegen, a srác nem tanulni, olvasgatni, vagy csak békésen társalogni jött ide, nem változtat semmi.
Próbálok diszkréten, csöndesen fordulni utána. Nem akarom, hogy egyből kiszúrjon, és meglépjen, mielőtt megtudnám, mire készül. Sajnos hamar eltűnik szemeim elől, ahogy befordul az egyik sorba, így kénytelen vagyok feltápászkodni, és elindulni utána.
Könyvem után nyúlok, gondosan mellkasomhoz szorítom, így tipegek a kérdéses hely felé. Ha másra nem is, arra jó lesz a műremek, hogy megindokoljam, mit keresek ott, ahol ő is. Talán annak tűnik első látásra, hisz ügyesen játssza meg, biztos vagyok benne, nem teljesen ostoba, s kezd már gyanús lenni neki, hogy ennyire érdeklődök dolgai iránt.
Igaza van, valóban különös vonzódásom, mit még magam se tudok megmagyarázni tökéletesen. Sejtéseim, ötleteim vannak, mindig is voltak, de egyik se tűnik elég jó indoknak. Hisz ha csak unalmam akarnám megszüntetni, vagy új dolgok érdekelnének, bárki más után is szaglászhatnék. Nem ő itt az egyetlen, ki előszeretettel keveredik bele mindenbe. S mégis, mióta láttam füves cigit szívni, nyomában vagyok, amikor csak lehet.
Hangtalanul sóhajtok, megcsóválom fejem, és befordulok a sarkon. Rosszul teszem, egyből nekimegyek valakinek, ki már ott volt előttem. Ijedten mordulva tántorodok meg, könyvem kihullik karjaim közül, de seggre szerencsére nem esek.
-  Bocsánat, én csak… Ó, Ainsworth. Talán eltévedtél? Ez itt a könyvtár, tudod. – úgy teszek, mintha meglepne jelenléte, és nem szokás szerint utána szaglásztam volna. Karjaim is széttárom, jelezve, komolyan nem értem, mit keres ezen a helyen. Ez utóbbi tulajdonképpen igaz is.
Vissza az elejére Go down
Nathaniel Ainsworth

Nathaniel Ainsworth

rebel

Age : 26
Hozzászólások száma : 23
Tartózkodási hely : † az ágyadban nézted már?

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Szept. 14, 2014 6:29 am

help me find a way to breathe
Valószínűleg kilométerekről látszik rajtam, hogy ilyenkor még legszívesebben mélyen aludnék. A szekrényemnek dőlve állok, a telefonomat szorongatom, mely bármelyik percben jelezheti egy SMS formájában, hogy ma hova kell mennem a cuccért. Hatalmas örömömre állandóan kelhetek hajnalok hajnalán, ha épp elfogyott az, aminek segítségével túl tudok élni egy napot ezen a szar helyen. Máshogy nem bírom, csak belőve, vagy ha legalább egy féldoboznyi cigit elszívok előtte. Az utóbbit tegnap már eljátszottam, a másik felével muszáj lesz kitartanom valahogy a hónap végéig.
Kissé összerezzenek, mikor a telefonom megszólal. SMS helyett most csörög, amit furcsállok, hisz az az idióta hívogatni sosem szokott.
- Megfojtalak, ha valami gáz van a cuccal – morgom fáradtan, miután fogadtam a hívást.
- A cuccal nincs, de egy kicsit késni fogok. Menj be addig a könyvtárba, vagy mit tudom én – hadarja unottan, majd leteszi. Szemeimet forgatva rakom el a készüléket, s a könyvtár felé indulok. Könyvtár. Mi a francot csináljak én a könyvtárban addig, amíg ide nem tolja a seggét? Az eddig itt töltött éveim alatt összesen kevesebb, mint egy percig tartózkodtam ott, valószínűleg nem is látnak valami szívesen. Most viszont muszáj lesz elviselniük a jelenlétem. Nem lenne, így, ha más ember volnék, de ezen a témán már rég túltettem magam. Akkor sem tudnék már megváltozni, ha teljes erőbedobással próbálnám. Hazudnék, ha most kijelenteném, hogy teljes mértékben megtanultam elfogadni azt az ember, akivel reggelente farkasszemet nézek a tükörben. Messze nem így van, de régebben sokkal rosszabb volt. Azt hittem, hogy meg tudom menteni magam, de képtelen vagyok rá. Senki nem menthet meg egy olyasvalakit, aki nem akarja, hogy megmentsék. Sosem akartam. Valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag nagyon szeretném végignézni, ahogy tulajdonképpen kinyírom saját magam.
Nem figyelem, hogy ki bámul meg, mikor belépek a helyiségbe, rögvest a kijárattól lehető legmesszebbre eső sarokba húzódom. Nekidőlök az egyik polcnak, és várok. Talán kevesebb feltűnést keltenék, ha lekapnék egy könyvet a polcról, s lapozgatni kezdeném, mintha keresnék valamit. Akkor maximum csak annyit gondolnának, hogy végre megjött az eszem, a dílerre várakozás gyanúja kisebb valószínűséggel jutna eszükbe, de annyit nem ér meg. Utálom a könyveket. Azt egyikben sem képesek leírni, hogy mi értelme van ennek az egésznek. Az életnek. Vagy esetleg rajtam kívül mindenki tudja, mit akar kezdeni a sajátjával? Erősen kétlem.
Ellököm magam a polctól, nagy levegőt veszek, hogy rá tudjak zúdítani egy percekig tartó anyázást arra, aki hirtelen nekem jött, ám amint meglátom, kivel van dolgom, azonnal ki is fújom.
- Menj innen, kölyök, dolgom van – dőlök vissza, miközben észrevétlenül végigmérem. Ha nem lenne olyan, amilyen, akkor talán már próbáltam volna megkörnyékezni, így viszont azt sem tudom, hogy melyik csapatban játszik. Ha, abból indulok ki, hogy állandóan utánam koslat, amióta összefutottunk az orvosiban, akkor egyértelmű, bár meglehetősen furcsa módon mutatja ki, ha érdeklődik valaki iránt. Egyáltalán nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy jobban tudja, mit fogok csinálni két perc múlva, mint én.
tag: danny | music: sleepwalking | words: 469
robb stark
Vissza az elejére Go down
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Szept. 14, 2014 12:53 pm



Nathaniel & Daniel


Mélyet sóhajtok, megdörgölöm szemeim. Fáradt vagyok, alig néhány órát aludtam. Talán okosabb lett volna ma tovább otthon maradni, és pihenni, míg nem muszáj indulni. De ahogy mindig, úgy hajnali ötkor ma is kidobott az ágy.
Mióta középiskolás vagyok, szinte állandóan itt vagyok nyitásra. Kezdetben még a könyvtáros is elvetemült idiótának nézett, mostanra azonban hozzászokott, hogy csak akkor nem jelenek meg, ha a takaró alatt haldoklok negyven fokos lázzal. Ugyanis néha-néha még a szünetben is bejövök. Bár olyankor általában nem tanulnivalóért, hanem valami izgalmasabb regényért érkezek. A lényegen azonban, még akkor is gyakori látogatója vagyok a könyvtárnak, mikor a többi diák még a közelébe se jön az iskolának, ez nem változtat.
Általában szorgalmasan tanulok. Olyan gyorsan lapozgatom a könyvet, és magolok, mint a fénysebesség, ma azonban nem megy. Bármennyire is próbálkozok, nincs semmi, mit felfogok. A betűk elmosódnak, a szavak értelmetlenné válnak. Már-már fel is adom az egészet, és szégyenszemre feltápászkodok, mikor ismerős alak sétál el mellettem. Ma lehet a szerencsenapom, hisz nem vesz észre. Úgy csörtet végig az olvasósarkon, mintha egy másik világban lenne éppen. Talán ott is van. Ki tudja, mit szedett be ma reggel, hogy ilyen korán ébren van, na meg, hogy itt van.
Kíváncsiságom azonnal a felszínre tör. Eltünteti álmosságom, újraindítja agyam kerekeit. Gondolataim máris szárnyalnak. Vadabbnál, vadabb elképzelésem van Nathaniel jelenlétére. Az igazság azonban, tudom jól, érdekesebb minden gondolatnál. Ezért is állok fel, és indulok meg arra, hol nem olyan rég eltűnt szemem elől.
Sajnos nem figyelek eléggé, ahogy befordulok a sarkon, egyből nekimegyek valakinek. Az esést ugyan sikerül megakadályoznom, de így is megbillenek, és könyvem is elveszítem. Ijedtem kapom fel fejem, s már kérek is bocsánatot, a mondat azonban abbamarad, ahogy leesik, kit tisztelhetek az úttorlaszban. A felismerésnek hála pedig, máris változtatok hozzáállásomon, mondanivalómon.
Meg se lep reakciója már. Mint mindig, most is úgy viselkedik, mintha egy különösen makacs rágó lennék cipője talpán, mit az istenért se tud levakarni, és inkább igyekszik tudomást se venni róla. Én pedig, ahogy általában, még véletlenül se teljesítem kérését, vagy parancsát. Ahogy tetszik.
- Aha… - kétkedve mérem végig. Ez az állítás már csak azért is sántít, mert képtelenség, hogy a könyvtárban legyen dolga, különösen úgy, hogy unottan támasztja a szekrényt, anélkül, hogy bármi olyasmi lenne a kezében, mit olvasni, vagy legalább nézegetni lehetne. Véleményem pedig természetesen nem tartom meg magamnak.
- Pont itt? Ez nem egy kocsma, ha esetleg nem tűnt volna fel. És talán hihetőbb lenne, ha könyv is lenne a kezedben. – beszéd közben felveszem, és leporolom sajátom. Nekem legalább volt annyi eszem, hogy magammal hoztam, alibiként. Miközben én se épp abban sántikálok, amiben itt szokás.
- És ne hívj kölyöknek. Alig vagy idősebb nálam. – egy évvel, oké. De azt is csak amiatt, mert megbukott. Nem tudom pontosan, melyik osztályt járta kétszer, eddig még nem jutottam a kutatásban, de minden másnak alaposan utánanéztem már. Ha érdekel valami, azt nem hagyom annyiban természetesen.
- Szóval, miben sántikálsz? – nem fogja az orromra kötni, nyilvánvaló. Én pedig nem fogom engedni, hogy csak úgy lelépjen, ez is teljesen egyértelmű. Vagyis az veszít, aki előbb adja fel. S makacsságom ismerve, az egész biztosan nem én leszek. Kivéve persze, ha türelmét is elveszti, és leüt az egyik vaskosabb kötettel.  

Vissza az elejére Go down
Nathaniel Ainsworth

Nathaniel Ainsworth

rebel

Age : 26
Hozzászólások száma : 23
Tartózkodási hely : † az ágyadban nézted már?

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyHétf. Szept. 15, 2014 6:34 am

help me find a way to breathe
Azt mondják, alapjáraton nem vagyok hülye. Értek én a dolgokhoz, csak nem igazán érdekel. Ha rajtam múlna, akkor az életem a bulizásból, barátokból, szexből, drogokból és egyéb ilyesmi dolgokból állna. Csakhogy sajnos egyáltalán nem rajtam múlik. Tudom jól, hogy egy ilyen életet csak azok engedhetnek meg maguknak, akik óránként keresnek annyit, amennyit az apám egy hónapban. Én maximum akkor leszek ilyen helyzetben, ha bankot rabolok, viszont a lopás egyelőre nagyon is távol áll tőlem. Most még képtelen volnék elvenni azt, ami nem az enyém, de ki tudja, mi lesz később. Alakulhat bárhogy, előre úgysem látom. Lehet, hogy a jövő héten már fizetés nélkül fogok távozni egy boltból, ismerem magam, úgyis meg tudnám oldani valahogy. Kevés olyan dolog van, amit ne tudnék megcsinálni, ha nagyon akarom. A jópofizás viszont hozzátartozik, főként az iskolában. Tavaly számtalanszor hallottam olyasmit, hogy „ha normális hangnemben elbeszélgetek azokkal a tanárokkal, akik meg akarnak buktatni, akkor minden a legnagyobb rendben lesz”, avagy nyaljam be magam. Aha. Előbb adom neki valamelyiknek az utolsó szál cigimet, minthogy bájologjak egy hülye kettesért. Van az évismétlésnek jó oldala is, az anyag nagy részét már hallottam legalább egyszer. Bár nagyon kétlem, hogy idén sikerül átmennem. Matekból biztosan nem.
- Nem mintha olyan sok közöd lenne a dolgaimhoz, de várok valakit. Szóval jobb lenne, ha tényleg lekopnál – közlöm, miközben ismét előveszem a telefonom, és nézegetni kezdem. Nem mintha így gyorsabban telne az idő, de egy próbát mindenképp megér. Általában még a másodpercek is hónapoknak tűnnek, ha cuccra várok. Ilyenkor van időm gondolkodni. A gondolatok olyan sebességgel cikáznak a fejemben, hogy képes lennék beleőrülni is. Szembesülök azzal, hogy mekkora szar alak lehetek külső szemmel nézve.
- Pedig illik hozzád. A cuki babapofiddal simán kidobnának a moziból, ha egy tizenhat karikás filmre akarnál bemenni – vonom meg a vállam. – De ha hajlandó vagy a keresztnevemen hívni, akkor megoldható, hogy én is azt tegyem – teszem hozzá, s most kivételesen komolyan beszélek. Szeretem az embereket úgy szólítani, ahogy az nekem tetszik. Mondjuk faszfejnek, ha arról van szó.
A Roundview az én megfigyeléseim szerint úgy három nagy diákcsoportra osztható. Vannak azok, akikhez úgymond nagyon közel kerültem egyszer. Bennük van valami olyan, ami eléggé megfogott ahhoz, hogy pár órára elviseljem őket, de annál többre semmiképp. Esetleg még akad egy-két ember, akikkel nem csak egy alkalommal feküdtem le, de nincsenek sokan. Aztán vannak azok, akik utálnak. Ők utálni is fognak, akármit csinálok. Ha megtanulok járni a vízen azt mondják, azért csinálom, mert nem tudok úszni. Nem is érdekelnek. Végül vannak azok, akik vagy semlegesesek, vagy láthatatlanok. Akárhogy is próbálkozom, nem tudom eldönteni, hogy Daniel az utolsó kettő közül melyikbe tartozzon. Azt már elintézte, hogy láthatatlan ne legyen, viszont fogalmam sincs, mit gondol rólam. Talán utál, és csak azért koslat utánam állandóan, hogy biztos ott legyen, ha épp bal lábbal keltem, és csinálok valamit, ami miatt kénytelen lennék búcsút mondani az iskolának.
- Javíts ki, ha tévedek, de mintha mondtam volna valami olyasmit, hogy nincs sok közöd a dolgaimhoz. Meg amúgy sem gondolom, hogy pont téged kötne le, ha elkezdeném magyarázni – ránézek egy pillanatra, majd előveszem a nadrágom zsebéből a cigarettáimat rejtő papírdobozt, és a szálakat kezdem számolgatni. Ha most kifizetem a cuccot, akkor egy rövid ideig nem lesz pénzem újabb dobozt venni. Hacsak nem adom be valamelyik bátyámnak, hogy ajándékot akarok venni a születésnapjára.
- Ne aggódj, nem szándékozom itt rágyújtani – nézek újra a fiúra, mintha tudnám, hogy mire gondol. Talán ha nem szólok, akkor képes lenne óriási hisztit levágni, amelyben többek közt azt ecseteli, hogy szerinte kinek képzelem magam. – De ha kérsz egyet, akkor nyugodtan szólj. Ha szépen nézel, akkor talán adok is – vigyorodom el, hisz nagyon jól tudom, hogy valószínűleg úgyis lehülyéz majd ezért.
tag: danny | music: sleepwalking | words: 605
robb stark


A hozzászólást Nathaniel Ainsworth összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 16, 2014 6:27 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyHétf. Szept. 15, 2014 10:02 am



Nathaniel & Daniel


Daniel August Zingmark. Ha meghallod ezt a nevet, és bármi közöd van a Roundview középiskolához, egyből tudod, kiről van szó, és hol találod az illetőt. Nem azért, mert híres vagyok szabályszegéseimről, balhéimról, vagy, mert többet lógok, mint amennyit iskolába járok. Épp ellenkezőleg. Én vagyok az a srác, aki nem hiányzik, hacsak nem muszáj. Aki szorgalmasan készül, akinek nincsen egyetlen rossz jegye se. Akinek szinte minden dolgozata maxpontos.
Én vagyok az, kihez bármikor jöhetsz, ha segítség, korrepetálás, vagy lecke kell. Én vagyok, akiről mindenki tudja, legyen az tanár, diák, vagy a gondnok, hogy viszi valamire, hogy lesz belőle valaki. A jó gyerek.  A tökéletes tanuló. A stréber, kinek nincs élete a tanuláson felül. Így ismer mindenki.
S talán ez az, amibe beleuntam, amin változtatni szeretnék. Mielőtt még valaki félreértené, eszemben sincs rontani jegyeimen, vagy kevesebbet készülni. Egyszerűen csak tudni akarom, milyen nem eminens diáknak lenni. Milyen a másik oldalról szemlélni a világot.
Talán ez az oka annak, hogy ennyire érdeklődök Ainsworth iránt, hisz ő minden, mi én nem vagyok. Rossz tanuló, lógós, és ennél sokkal szörnyűbb dolgokat is hallani róla. Érdekel, mi igaz, mi nem. Érdekel, miért jó ez így neki, miért nem próbál változtatni. Kíváncsi vagyok rá, milyen az élete, mit gondol, mit csinál szabadidejében. A szemébe mondani mindezt azonban nem merem, különösen azért, mert még én magam se hiszem el, hogy ennyi az egész. S attól tartok, egyből kinevetne, ha megtudná, én se vagyok tökéletes. Közel se.
- Kit vársz? – abszolút, tökéletesen figyelmen kívül hagyom válasza azon részét, miben cseppet se kedvesen arra kért, húzzak el, és zaklassak mást. Ugyan felelt kérdésemre, de ennyivel közel se elégítette ki kíváncsiságom, tehát egészen egyértelmű, maradok, és faggatózok tovább. Persze csak azután, hogy közlöm vele, nem tetszik a megszólítás, mit rám használ.
- Nincs babapofin! – igyekszek igen-igen határozottnak tűnni, de be kell látnom, ezúttal igaza van. Mikor a férfiasságot osztogatták, én nyilván beteg voltam, merthogy nem kaptam belőle semmit, az biztos. – Megegyeztünk, Nathaniel.– felé nyújtom kezem, mert hát úgy illik. Az az igazság azért, hogy nem hiszek neki túlzottan. Kétlem, hogy ennyitől csak úgy elhagyná a hülye, és igen sértő megszólításokat, de egy próbát mindenképp megér.
- Tévedsz. – könnyedén, gondolkozás nélkül, szinte zsigerből vágom rá, és igazából így is gondolom. Pontosabban a megjegyzés első része nagyon is igaz. Többször is elmondta már, legyek oly drága és koslassak valaki más után. Természetesen nem ezeket a szavakat használta, de azoknak, mik kicsusszantak száján, ugyanez az értelmük. –Honnan tudod, mi köt le? Talán nagyon is érdekesnek találnám azt, amit csinálsz. – valójában ebben azért kételkedek. Abban azonban biztos vagyok, olyasmit csinál, mi szokatlan, megbotránkoztató, nekem legalábbis biztosan. S pontosan ezért érdekel annyira. Kezdem úgy érezni, nem elég már nekem az, mit eddigi rövidke életem során csináltam. Az ész nélküli tanulás, magolás, az eltöltött órák a könyvtárban, vagy valamilyen különórán, már nem kötnek le annyira.
Összeráncolom homlokom cigije láttán, s már épp szólalnék meg, mikor közli, nem akart itt rágyújtani. Való igaz, ez is ott volt problémáim listáján, de elsősorban nem ez a gondom a látottakkal.
- Az egész dobozt kérem! – határozottan nyújtom felé kezem. Nem tágítok, addig dugom orra alá tenyerem, míg nem teszi azt, mit elképzeltem.
- Lehet, hogy idősebb vagy, mint mi, de még nem vagy nagykorú, nem lehetne ilyesmi nálad. Honnan szerezted? Mindegy is, ezzel csak rongálod magad, és különben is nagyon büdös, és a környezetet is szennyezi.  Szóval add ide, hogy kidobhassam. – várok még egy kicsit, és ha nem hajlandó a nekem kedvező irányba mozgatni a dolgokat, megpróbálkozok doboza eltulajdonításával. Bár abban, sikeres lesz hadműveletem, nem igazán reménykedek. A sport, és bármi, mihez erő, izom kell, sose volt az erősségem.
- Inkább az iskolán kéne, hogy járjon az eszed. Ha már itt vagy a könyvtárban, akár tanulhatnál is, cigizés, meg gyanús alakokra várás helyett. Nem akarsz érettségizni? – kétlem, hogy nem akarna, hisz mindenki szeretne ilyen papírt magának, hogy aztán továbbtanulhasson, és lehessen belőle valaki, aki fontos, intelligens, megbecsült. Vagy nem?


Vissza az elejére Go down
Nathaniel Ainsworth

Nathaniel Ainsworth

rebel

Age : 26
Hozzászólások száma : 23
Tartózkodási hely : † az ágyadban nézted már?

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyKedd Szept. 16, 2014 10:51 am

help me find a way to breathe
Vicces, hogy vannak emberek, akik azt hiszik, ismernek. Azt hiszik, kívülről fújják az életem történetét, csak mert belógtak az igazgatói irodába, és megnézték az aktámat, mely a nevemet, a születési adataimat és talán a lakcímemet tartalmazza, de semmi többet. Kitalálták, hogy ez feljogosíthatja őket bizonyos dolgokra. Például arra, hogy elítéljenek. Persze, ezt nekem teljes mértékben meg kellene értenem, hisz én is azok egyike vagyok, akik példaként szolgálnak a mai mocsadék társadalom bemutatására. Túlságosan félnek tőlem ahhoz, hogy szarságokat terjesszenek rólam, de nem eléggé az ítélkezéshez. Az előbbi egyébként marhára nem érdekelne. Pletykáljanak csak rólam nyugodtan. Akkor akadnék csak ki rajt, ha lenne olyan személy az életemben, akit többre tartok, mint egy porszemet, és netalántán a többségnek hinne. Ám szerencsére ilyen illető nincs, nagy valószínűséggel ne is lesz, tehát probléma megoldva. Az ítélkezéssel viszont már komolyabb gondjaim vannak. Talán a legzavaróbb az egészben az, hogy tudják, semmi joguk nincs ehhez. Pontosan tudják, még annak ellenére is, hogy azt hiszik, ismernek. Elítélnek az életemért, mert úgy élem, ahogy, de nem tudják, miért. Igaz, ezzel én sem vagyok tisztában, de az teljesen más dolog. Valamilyen szinten normális is. Legalábbis a pszichológus szerint, akihez nem is olyan rég elrángattak a bátyáim, az. Ez az egy dolog volt, amit elhittem neki, a többit csak a lelkiismerete miatt mondta, hogy megdolgozzon a pénzért, amit a franc se tudja miből fizettünk ki neki. Nem tett jobbá semmit, pedig az elején nagyon hihetően ígérgette. Még jó, hogy én egy percig sem hittem el.
- A takarító nénit. Ő fog korrepetálni matekból – jelentem ki a lehető legkomolyabb hangnemben. Természetesen még a világ legbambább embere is tökéletesen megértené a helyzetet, egy percig sem feltételezném azt, hogy Daniel nem, viszont a beszélgetésünket mások is hallhatják. Nincs kedvem balhézni. Ha valaki meghallja, hogy cuccért jöttem ide, nekem annyi.
- Nyugi már, azt nem mondtam, hogy nem áll jól – mosolyodom el alig észrevehetően, fejemet a másik irányba fordítom, hogy még csak véletlenül se látszódjon. Az most pont nem hiányzik. Hadd higgye inkább azt, hogy nem beszélek komolyan, minthogy totál félreértse. Na, nem mintha olyan nehezen lehetne ezt félreérteni. Ilyesmit tényleg csak akkor mondok, ha görcsösen fel akarok szedni valakit, fogalmam sincs, most miért is csúszott ki.
- A Nath-nek még ennél is jobban örülnék, de gondolom, még csak véletlenül sem akarsz úgy csinálni, mintha jóban lennénk – felém nyújtott kezét csupán néhány másodperc mérlegelés utána rázom meg, s talán egy kicsit hosszabb ideig fogom, mint máskor. Már megint van időm gondolkodni. Mindenki Nath-nek hív. Azok nem, akik utálnak. Például a tanárok. És egész idáig csak azzal fogtam kezet, akivel ennél komolyabb üzletet kötöttem. Hülye dílerek. Hülye gondolatok.
Fél szemöldököm automatikusan megemelem, mikor azt mondja, tévedek. Érdekesnek találná. Ahhoz biztos eléggé érdekesnek, hogy rögtön szaladjon valakihez, ha megtudja, hogy nem csak ma, hanem mindig az iskola területén bonyolítom le a drogügyeimet. Ráadásul egy külsőssel, akit úgy magában, cucc nélkül sem nagyon tolerálnának itt.
- Oké, igazad van. Akkor átfogalmazom. Nem hiszem, hogy olyan nagyon tetszene a dolog, illetve még mindig ott van, hogy semmi közöd nincs hozzá. Maximum annyi, hogy itt állsz, és zavarsz – magyarázom amolyan óvó néni stílusban. A legutolsó szót kissé megnyomom, bár elég erősen kétlem, hogy elérek vele valamit. Tulajdonképpen annyira már nem is zavar, de sokkal jobb, ha úgy tudja. Meg az is, ha én úgy tudom. Zavarjon csak, úgy legalább egyáltalán nem jut időm foglalkozni az egyéb vele kapcsolatos dolgokkal, vagy csak nagyon kevés. Valószínűleg engem is eléggé érdekelne, hogy miért csinálja ezt, ha nem lennék lefoglalva folyton a lekoptatásának kísérletével.
- Hallod te, hogy mit mondasz? – érzem, ahogy fokozatosan kezd elborulni az agyam. Ujjaimat a tenyerembe nyomom, de a korábbi események bizonyítják, hogy ez nem fog beválni. Nem akarok balhét, nem akarom bántani, viszont eléggé közel áll ahhoz, hogy az a bizonyos kis cérnaszál elszakadjon. – Amíg nem tudod, hogy milyen szar érzés, ha ezektől függsz, addig ne is álmodozz arról, hogy kidobhatod! – hangomat kissé megemelem, majd összeszorítom a szám, mély levegőt veszek. Legszívesebben egyenként tépném ki az összes lapot az összes istenverte könyvből, ami itt van.
- Nem akarok, nem érdekel, érted? Szállj már le erről, a kurva életbe! – erősen alsó ajkamba harapva próbálom megakadályozni, hogy a düh teljesen átjárjon. Érzem, ahogy a fogam felszakítja a bőröm. Ez valamiért jó. Újabb nagy levegőt veszek, nyelvemmel letörlöm a kibuggyanó vércseppet, és maga elé nézve várok.
tag: danny | music: sleepwalking | words: 715
robb stark
Vissza az elejére Go down
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyKedd Szept. 16, 2014 1:48 pm



Nathaniel & Daniel


Sose gondoltam azt, hogy ismerem őt. Mármint úgy tényleg, igazán. Sok mindent tudok róla. A nevét, a korát, azt mikor, hol született. Még a címét, és családtagjai nevét is kiderítettem. Tisztában vagyok azzal, hogy megbukott, hogy előszeretettel lóg, iszik, dohányzik, és drogozik. Tudom, miért utálják annyian, és azt is sejtem, miért vannak oda érte a többiek.
Ezer, meg ezer magyarázatom lenne arra, miért csinálja azt, amit. Miért nem viselkedik rendes diákként, emberként. Miért érzi, hogy a lázadás megoldás, megfelelő indok valamire, akármire. Nem értek egyet vele, nem értem. Se az indokait, se a szokásait. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, miért teszi ezt.
Azt azonban, tényleg ismerem őt, soha nem állítanám. Mert hazugság lenne. Hatalmas. Hihetetlen. Azon kívül, mit hallok másoktól, mit kiderítettem szüleim pénzével, hírnevével, nem vagyok tisztában semmivel. Ezért is nem vagyok elégedett. Nem az érdekel, mit gondolnak róla mások. Nem az izgat, mi van a felszínen. Ha csupán ennyi lenne, nem foglalkoznék vele.
Persze mondhatná bárki, hogy csak le akarom buktatni, de szó sincs erről. Miért szerencsétlenkednék, próbálkoznék ennyit, ha ez lenne minden, mit akarok? Mondhatnék bármit, nekem hinnének inkább. Hisz én vagyok az a diák, aki szinte mindenben tökéletes, akire még soha nem volt semmi panasz. Hazudhatnék akármit, kitalálhatnék valami kellően hihető, kellemetlen sztorit. Valamit, mi elég ahhoz, hogy az igazgató gondolkozás nélkül szabaduljon meg tőle. De nem akarom. Nem akarom bemártani, nem akarok gondot okozni neki. Nem gyűlölöm. Ami azt illeti, sejtelmem sincs, mégis mi az, mit érzek. Nem kedvelem, erről sincs szó, inkább csak érdekel. Talán csak úgy, mint egy igen ritka állatfajta, talán inkább csak segíteni szeretnék lenni. A jó út felé terelni. Talán azt szeretném, ha megmutatná, milyen az ő világa. Ha elmagyarázná, miért jobb az, mint az enyém. Ha egy kis izgalmat vinne az életembe, mi, ezt én is nagyon jól tudom, halálosan unalmas. Talán mindegyik messze áll az igazságtól. Nem tudom, s míg el nem érem célom, még úgy nem érzem, elégedett vagyok, nem is fogom megtudni.
- Volt bárki, akit ilyesmivel beetettél? – hazudik, olyan világos ez, mint a nap. S nagyon remélem, nem hitte azt, olyan naiv vagyok, hogy komolyan elhiggyem, ilyesmire készült. Nem is igazán az a furcsa, hogy pont a takarítótól kérne segítséget, hanem a tény, hogy korrepetálásra járna. Ő meg a tanulás, két külön világ.
- Ne gúnyolódj. - összeráncolom homlokom, úgy fújtatok, mint egy dühös macska. Komolyan megsértődnék megjegyzésén, ha nem foglalná le minden energiám az, hogy kiderítsem, miben sántikál. Vagy, hogy egyszerűen csak megtudjak valamit róla.
- Nem is vagyunk jóban. – megrántom vállam, egész picit oldalra billentem fejem.  – Azt hittem, nem akarod, hogy így szólítsalak. – teszem hozzá kis gondolkozás után. Engem nem igazán érdekel, kit, miként hívok. Ha azt akarja, a Nath is megfelel, különösen, ha ezzel elérem, hogy elhagyja a kölyközést.
- Valószínűleg tényleg nem. – bólintok, ismételten teljesen figyelmen kívül hagyva azon megjegyzését, hogy zavarom. Természetesen ezt én is nagyon jól tudom, és ha izgatna, nem csinálnám. De hát nem foglalkoztat különösebben.
Abban azonban kénytelen vagyok igazat adni neki, hogy nagyon nem tetszene elfoglaltsága. Persze kétlem, hogy úgy reagálnék rá, ahogy azt várná, de nem is veregetném meg vállát nagy egyetértésemben.
- Természetesen hallom, és igazam is van. Ezt pedig te is nagyon jól tudod. Egyébként nem reagálnál így. – mellkasa felé bökök, de végül nem érek hozzá. Nem akarom megkockáztatni, hogy darabokra törje mutatóujjam. Márpedig kinézem belőle, hogy megtenné. Gond, lelkiismeret furdalás nélkül. Különösen most, hogy úgy tűnik, sikerült felbosszantanom.
- És szerinted mégis kinek a hibája, hogy függővé váltál? Talán az enyém? És ha már tudod, hogy nem lennél meg nélküle, pláne ki kéne dobni, mielőtt még rontasz a helyzeten. – igyekszek nem figyelni arra a fenyegető légkörre, mi szép lassan belep minket, és ismételten megkísérlem elvenni tőle a dobozt. Mit végül feladok, mikor ismét megszólal, és kissé tanácstalanul ejtem karjaim testem mellé.
- Nem értem. – nem hazudok, tényleg így érzem. Fel se tudom fogni, miért csinálja ezt. Egyszerűen nem érem fel ésszel, miért nem érdekli az, aminek, szerintem legalábbis, jelenleg életünk legfontosabb problémájának kéne, hogy legyen.
- De nem maradhatsz örökre középiskolás, és nem csinálhatod mindig azt, amit most. Mármint egyszer fel kell nőnöd, mindenkinek fel kell. – közelebb lépek hozzá, és igyekszek valahogy a szemébe nézni, mi nem igazán egyszerű úgy, hogy egész másfelé bámul.  Hozzáérni pedig továbbra se merek.
- Tényleg élvezed ezt? - megemelem szemöldököm, kíváncsiság csillan szemeimben. Az igazságra vagyok kíváncsi, nem arra, amit egója, rosszfiú imidzse mondatna vele.


Vissza az elejére Go down
Nathaniel Ainsworth

Nathaniel Ainsworth

rebel

Age : 26
Hozzászólások száma : 23
Tartózkodási hely : † az ágyadban nézted már?

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyKedd Szept. 23, 2014 6:11 am

help me find a way to breathe
Az elmúlt néhány évben jelentősen többször kérdezték meg tőlem, hogy mi akarok lenni, mint azt egy átlagos tizenévestől szokás. Talán ennek okai közé tartozik az is, hogy én nem vagyok átlagos tizenéves. Akárhogy is nézem, csak azok számítanak átlagosnak, akik normálisan tanulnak, normális tervekkel rendelkeznek a jövőre nézve, normális életük és normális barátaik vannak. Rám ezek közül egyik sem igaz. Azt is mondhatnám, hogy nem vagyok normális. Mint mindenki, néha én is elgondolkodom a jövőn, de másokkal ellentétben tizenhét éves koromra sem tudom, mi akarok lenni. Pedig ideje lenne elkezdenem kitervelni, hogy mit csinálok, ha otthon megelégelik a dolgaimat, és egyszerűen kiraknak az utcára. Simán megtennék, ebben jobb, ha nem is kételkedem. Arról nem tudnak, hogy szeretem belőni magam, de ennek ellenére sem fojtanak meg a szeretetükkel. Igaz, ha apa nem szól közbe, akkor a nő, akiből kijöttem, már azelőtt megöl, mielőtt tudnék magamról, viszont napról-napra jobban látszik rajta, hogy kezdi megbánni. Ezt tulajdonképpen meg is értem. Az anyámat meg valószínűleg akkor sem érdekelném, ha a legcukibb kiskori képemet mutatná meg neki valaki. Lehetséges, hogy felkapná a fejét egy pillanatra, ha megtudná, mi lett belőlem, de ennyi. Arra sem venné a fáradtságot, hogy megrántsa a vállát, vagy valami ilyesmi. Mindenki, aki tud erről az egészről, azt hiszi, hogy ez engem zavar. De miért zavarna? Marhára nem érdemes egy olyan emberrel foglalkozni, aki nem foglalkozik velem.
- Ugye nem azt akarod mondani, hogy ezt most halálosan komolyan vetted? Na, mindegy, jobb, ha tisztában vagy vele, hogy akkor sem fogok semmit az orrodra kötni, ha pucéran kezdesz táncikálni előttem. Sőt, ha megcsinálod, akkor lesz okom arra is, hogy megkérdőjelezzem az értelmi szinted – bár igazából van okom nélküle is. Épeszű emberek általában nem szoktak senki után nyomozni, hacsak nem ez a munkájuk.
- Kezdek egyre biztosabb lenni abban, hogy rólad mintázták a „nehéz eset” kifejezést – sóhajtok fel színpadiasan. Amúgy sem szokásom senkit a kinézetéért piszkálni. Ha nem lennének rajtam tetoválások, és nem lógna állandóan cigi a számból, meg hasonlók, akkor valószínűleg sosem könyveltek volna el rosszfiúnak. Ez a szó kapásból csak egy olyan ember láttán ugrik be, akinek mindenféle erőlködés nélkül megvan mind a hat kockája. Nálam ez csak akkor lehetséges, ha alkoholos filccel odarajzolom őket. De igazából nem nagyon izgat. Eszem ágában sincs bűnözőnek állni.
- Akkor sem lennénk, ha nem játszanál magánnyomozósat – forgatom meg a szemeimet. Ha békén hagyna, vagy már eleve el sem kezdte volna ezt az egészet, akkor a létezéséről sem tudnék. Viszont ha hajlandó lenne megosztani velem, hogy miért csinálja ezt egyáltalán, akkor a nullánál már egy nagyon kicsivel több esélye lenne. Feltéve, ha tetszik a dolog. Ha nem, akkor elfelejthet. – Mindenki így hív. Aki valamiért mégis Nathanielnek szólít, az vagy utál, vagy haragszik rám, vagy mindkettő – ez a legjobb módszer arra, hogy már a megszólításból eldöntsem, miként kell viszonyulnom az aktuális beszélgetőtársamhoz.
- Örülök, hogy végre valamiben egyetértünk – közlöm kissé gúnyosan. Természetesen a mondat lényegét, hogy zavar, megint elengedte a füle mellett. Ezt már csak szemforgatással nyugtázom, hisz akkor sem fogná fel, ha betörném az orrát. Azt már úgyis rég megtanultam, hogy miért érdemes ugrani, és mit kell hagynom a francba.
- Fogd már be! – ellököm a kezét magam elől, majd vállainál fogva a könyvespolchoz szorítom. – Igen, talán igazad van, de akárhogy is nézem, ez rohadtul nem azt jelenti, hogy feltétlenül bele kell szólnod a dolgaimba. Amúgy sincs jogod hozzá, nem vagy az apám – közel hajolok hozzá, hogy biztosan jól értse, szinte már az orrunk is összeér. Ezen sem kellene felhúznom magam, de nem tudok szó nélkül átsiklani afölött, hogy egy kis szaros olyan dolgokról papoljon nekem, amikről fogalma sincs.
- Ha még egy kibaszott szót szólsz erről, esküszöm, eltöröm valamidet, megértettél? Hallottál már valaha olyasmit, hogy én beleszólok a hülye kis életedbe? Vagy hogy ki akarom dobni a kedvenc macidat? Nem hiszem, tehát jó lenne, ha leszállnál erről, és magadban tartanád a véleményed. Úgysem kíváncsi rá senki – hátrálok egy lépést, hagyok időt magamnak ahhoz, hogy lenyugodjak, mielőtt újra megszólalok. Az sem hiányzik, hogy valaki túlságosan furcsállja a megemelt hangom, szóljon az igazgatónak, és egy újabb gyönyörű, szívhez szóló irománnyal gyarapodjon a gyűjteményem.
- És ha nem is lesz lehetőségem arra, hogy felnőjek? Mi van, ha hazafelé menet elüt valami, és ennyi volt? Nekem már nem számít, én minden nap úgy élek, hogy felkészüljek erre. De a többség azzal az érzéssel halna meg, hogy még egy csomó dolgot nem csinált meg, amit nagyon akart. Elég szar érzés lehet így meghalni – az már más kérdés, hogy én nem csak azért nem éreznék így, mert minden megvan a bakancslistámról. Leginkább azért, mert semmi nincs, amiért maradni akarnék.
tag: danny | music: sleepwalking | words: 758
robb stark
Vissza az elejére Go down
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyKedd Szept. 23, 2014 12:41 pm



Nathaniel & Daniel


Tudjátok, vannak, akiknek a sorsa, a jövője, abban a pillanatban eldöntetett, hogy megfogantak. Azt hiszem, én is közéjük tartozok. Persze szüleim nem milliomos iparmágnások, vagy komoly cégek fejei, de így is épp eléggé bekorlátozzák, mihez kezdhetek magammal, ha végzek. Orvos, ügyvéd, politikus. Mindhárom előkelő helyet foglal el a listán. S tudom jól, nem számít, én mit akarok, olyasmit kell választanom, mi büszkévé teszi szüleimet, mivel eldicsekedhetnek a többieknek.
Na, nem mintha lenne bármi konkrét tervem, mintha tisztában lennék vele, mi az, mi tényleg nekem való. Mi az, mivel boldog lennék. De ahogy mondtam, ha tudnám, se számítana. Az én véleményem senkit se érdekel.
Kicsit talán irigylem is az olyanokat, mint Ainsworth. Őt nem korlátozták be, vele szemben nincsenek akkora elvárások, mint velem. Ő az lehet, aki lenni akar. És kicsit talán dühös vagyok rá amiatt, hogy nem él a lehetőséggel. Hogy eltékozolja az életét, hogy egyszerűen képtelen felfogni, milyen szerencsés is valójában. Ugyan nincsenek olyan tévképzeteim, hogy könnyű sora van, hogy a világa rózsaszín, habos-babos akármicsoda, de dönthet. A saját kezében van az élete, és ez olyasmi, mi nekem nem igazán adatott meg. Az egyetlen, miben magam döntöttem, az, hogy ebbe az iskolába, és nem a másikba mentem.
- Persze, hogy nem – sóhajtva, kissé lemondón legyintek. Bármilyen furcsa is lehet ez neki, közel se vagyok annyira naiv, mint amilyennek hisznek sokan. De még ha az lennék, se vettem volna be valami ilyesmit. Ahhoz túlságosan is átlátszó, és egyébként is… már az elején is sejtettem azért, mit keres itt. – Ebben nem lennék olyan biztos – elmosolyodok, mintha tudnék olyan dolgokat, miket rajtam kívül senki más. Ugyan igencsak valószínű, hogy sok mindent tudok, amit ő nem, de erről most szó sincs. Valami magabiztosság féle az egyetlen, mi ezt mondatta velem. Hiszem, hogy így, vagy úgy, elérem, megossza velem a gondolatait. Azt még, miként hozom ezt össze, nem tudom, de ami késik… arra hamarosan sor kerül.
- Miért? – megemelem szemöldököm, érdeklődve biccentem oldalra fejem. Fogalmam sincs, mondta-e már valaki azt rám, nehéz eset vagyok. Véleményem szerint nem, és nem is véletlenül. Könnyen ki lehet jönni velem, ha valaki egy egész kicsit is toleráns, és nyitott. Nos, ő nyilvánvalóan nem ilyen fajta.
- Nem játszok magánnyomozósat, csak… - nem fejezem be a mondatot, inkább egyszerűen megrántom vállam. Most mondhatnám, hogy egyszerűen csak kíváncsi vagyok, de úgyse mennék vele semmire. Azt ugyanis, miért is vagyok az, még mindig nem tudom megmagyarázni. Magamnak se, neki pedig aztán pláne nem. – Akkor Nath – elmosolyodok, ezúttal barátságosan. Ha ragaszkodik hozzá, hívhatom így. Végül is, nem utálom, és pillanatnyilag mérges se vagyok rá. Ugyan valószínű, hogy előbb, vagy utóbb mindkettő, de az egyik érzés egész biztosan terítékre kerül, ez most nem változtat semmin.
- Ne szokj hozzá – teljesen figyelmen kívül hagyom a gúnyos felhangot, pontosan úgy, ahogy minden olyan megjegyzését is eleresztem fülem mellett, miben szerepel az, mennyire zavarom. Hisz én is tudom. Csupán egyelőre nem igazán érdekel.
Megrezzenek parancsára, és meglepetten, kissé fájdalmasan nyögök fel, mikor vállamnál fogva a polcnak nyom. Számíthattam volna rá, hogy nem képes nyugodtan tűrni a kritikát, de teljesen figyelmen kívül hagytam heves vérmérsékletét.
Szemeim kitágulnak, szinte pislogás nélkül nézek rá, s nem szólok közbe. Nem akarok, de nem is tudnék. Valahogy semmilyen érv nem jut eszembe, mivel meggyőzhetném, nekem van igazam. Szívem is kétszeres tempóra kapcsol, és félek, ennek nem csak hirtelen tettéhez, hanem közelségéhez is köze van. Nem tudom még, mennyire szerencsétlen dolog ez, és jelen pillanatban nem is fogok rájönni. Minden gondolatom lefoglalja a tény, hogy olyan közel van hozzám, hogy orrunk szinte összeér, és elég lenne csak egy kicsit… állj, állj! Miken merengek mégis? És épp akkor kell ilyesminek történnie, mikor azt kéne megakadályoznom, hogy beépítsenek a polcba.
- Csak segíteni próbálok – dünnyögöm egészen halkan, és félig-meddig remélem, nem hallotta meg. Nem hazudtam, részben ez is hozzátartozik idegesítő viselkedésemhez, s ha nem lenne ennyire arrogáns, talán ő is rájönne. Ezen véleményem persze nem osztom meg vele, ennyi életösztönöm még nekem is akad.
- Megértettem – tényleg, egészen komolyan. Bár abban nem vagyok biztos, hogy ez a véleményem magamban tartása dolog sokáig fog tartani. Egy ideig biztosan, mert kínos, vagy nem kínos, megijedtem azért. Nem vagyok bajnok a verekedésben, na jó, egyáltalán nem értek hozzá, s jól tudom, ha valóban megkísérelné eltörni valamimet, nem lenne nehéz dolga. Ha megpróbálnék védekezni, se.
Megkönnyebbülten szusszanok, ahogy ellép tőlem. Ettől még persze ugyanolyan hamar ismét a szekrénynek passzírozva találhatom magam, de legalább nincs olyan közel. Kalapáló szívem is megnyugodni látszik, s értelmes gondolataim is kezdenek visszaszállingózni fejembe. Megdörgölöm vállaimat, és halkan sóhajtva ingatom meg fejem.
- Ebben van egy kis igazság, de ugyanennyire tévedsz is. Nem élheted le az egész életed azzal a tudattal, hogy holnap talán meghalsz. Az nem rendes élet. Talán már mindent kipróbáltál, amit akartál, de nem lehetsz biztos benne. Megragadtál ebben a valamiben, és képtelen vagy kitörni belőle. És tudod miért? Mert egyszerűen csak félsz. A felelősségtől, a felnőtté válástól. Úgy gondolod, ezzel elkerülheted, hogy olyan legyél, mint a többiek, hogy te is egy legyél a sokból. De ez butaság. És különben is, ha már mindent megtettél, amit akartál, mi értelme élni? – megemelem szemöldököm, kíváncsian pillantok felé. Most, hogy nem tűnik olyan fenyegetőnek, ismét csak sikerült elfelejtenem, talán jobban járnék, ha lehajtott fejjel elkullognék. De az nem én lennék, és különben is, ahhoz vannak már itt elegen, hogy ne legyen ideje kitekerni a nyakam.
- Tudod, kíváncsi lennék rá, milyen vagy valójában - jegyzem meg elgondolkozva, és legszívesebben azonnal bokán rúgnám magam, amint rájövök, mit is mondtam az imént. Így igaz egyébként, érdekel, milyen a valódi Nathaniel, de ezt semmi pénzért se akartam megosztani vele.
Vissza az elejére Go down
Nathaniel Ainsworth

Nathaniel Ainsworth

rebel

Age : 26
Hozzászólások száma : 23
Tartózkodási hely : † az ágyadban nézted már?

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Szept. 28, 2014 11:33 am

help me find a way to breathe
Valaki mindig megkérdezi tőlem, hogy miért dohányzom, vagy füvezem, és én soha nem válaszolok rá, néha egyáltalán nem, néha csak nem normálisan. Igazából nem azért, mert nem tudom a választ, vagy mert a korombeliek elég nagy része azért csinálja, hogy olyan „hű de menő” legyen. Francokat. Azért nem válaszolok, mert egy olyan magánéleti szarság elfeledésének vágya miatt szívok, ami nem tartozik a világon senkire. Ha valakinek el is mondanám, megkapnám, hogy ez nagyon nem segít. Pedig de. Arra például már nem is emlékszem, hogy melyik volt az a probléma, ami miatt belekezdtem ebbe. Lehetett a testvéreim sajátos nevelési módszere, az anyám hiánya, az iskola, az emberek, meg még sok száz dolog, ami kiakaszt, de már marhára nem is számít. Nem emlékszem, vagyis senki nem mondhatja, hogy nem segített. Az ugyan már biztos, hogy jó néhány évvel korábban fogok meghalni, mint egy káros szenvedélyektől mentes ember, viszont szerintem nem úgy nézek ki, mintha érdekelne. Amúgy sem voltak soha félelmeim a halállal kapcsolatban. Nem mintha olyan görcsösen próbálnám megölni magam, sőt, talán még szeretek is élni, de felfogtam, hogy egyszer meg kell halnom. Minden ember elkezd haldokolni, amint megszületik, s a saját sírjában sétál minden nap. Van, aki gyorsabban, van, aki lassabban, megállni senki nem tud. Maximum az emléke. Az én emlékem ott ácsorog valahol a tizenötödik születésnapom környékén. Azóta tudják az emberek a nevemet.
- Neked amúgy tényleg nincsen jobb dolgod ennél? Tanuljál valamit, vagy menj haza aludni, vagy mit tudom én. Esetleg bemehetnél az orvosiba, hátha találsz valaki mást, akinek lehetsz a palotapincsije, én már rohadtul unlak – ebben a pillanatban képes lennék akár a cuccra szánt pénzem egy részét arra költeni, hogy vegyek neki egy hamis orvosi igazolást, ami körülbelül egy évre szól. Akkor talán lenne ideje kivernie a cuki fejecskéjéből. Oké, ez kizárt, neki is van pénze, viszont az illetékest nagyon szívesen idehívnám neki. Még haza is rugdosnám, hogy lássa, milyen kedves tudok lenni, csak kopjon már le rólam. Annak az esélye, hogy egyáltalán igényt tart a hamis igazolásra, nagyon kevés, de álmodozni mindig szabad.
- Azért. Amióta tudom, hogy élsz, összesen kettő viszonylag kedves hozzászólást kaptál tőlem, mindkettőt ma, és mindkettőt totális támadásnak vetted a reakciódból ítélve. Tehát ebből csak arra tudok következtetni, hogy eléggé nehéz eset vagy – magyarázom a kikötődött cipőfűzőmet nézve. Ha pár centivel hosszabb lenne, akkor simán eltanyálhatnék a folyosón, okot adva ezzel a sulinak, hogy röhögjön rajtam egy jót, de sajnálatukra nem hosszabb. Meg amúgy sem szokásom eltanyálni. Valójában a cipőfűzőm annyira nem is lenne érdekes, ha nem utálnék nagyon mások szemeibe nézni. Ezt soha nem fogom tudni megmagyarázni, de így van. Nem bírom a pillantásokat, viszont néhány helyzet megköveteli, hogy ezt némiképp leküzdjem. Elvégre hogyan tudnék hazudni a padlóra szegezett tekintettel?
- Csak de – fejezem be helyette a mondatot. Nem biztos, hogy ezt akarta mondani, nem is számít. – Értem én, Sherlock, de neked lenne jobb, ha tisztáznád, mit akarsz tőlem, mielőtt rosszra gondolok – teszem hozzá. Nem viccelek, még az is megfordult a fejemben, hogy rám akarnak kenni egy gyilkosságot, és az FBI nyomoz utánam. Ez van, ha a dolgoknak kétség kívül csak a fantáziám szabhat határt. Az eszembe sem jutott, hogy netalántán akarhat tőlem valami olyasmit, mint azok, akiknek tele van a szobájuk fala az én képeimmel – melyeket nem mellesleg fogalmam sincs, honnan szedtek. Nem azért, mert nem tetszene a dolog, csupán belőle egyáltalán nem nézem ki.
- Nem fogok. De ha hazaértem, a naptáramban biztos bekarikázom pirossal ezt a napot, nehogy véletlenül el merjem felejteni – nem viccelnék, ha lenne naptáram. Képes lennék minden napot bekarikázgatni, még akkor is, ha nem történt aznap semmi. Más szerint nem, de szerintem még élek, az már valami. És ha minden napot ugyanazért karikázok be, akkor el sem felejteném, miért tettem.
- Na, ez már jobban hangzik – bólintok. Azt már az első év első napján tisztáztam, hogy engem vagy Nath-nek hívnak, vagy sehogy. Volt olyan, aki pár napig sehogynak szólított, olyan is, aki valamiért Nate-nek, aztán szépen lassan eldöntötték, hogy ki bír, ki nem, és így lettem Nath, Nathaniel, vagy Ainsworth. Még szerencse, hogy a középsőnevemet senkinek nem jut eszébe használni. Pedig aki megnézte az aktámat, az tudja, tehát konkrétan a fél iskola.
- Aha. Ennél rosszabb viccet még életemben nem hallottam – akárhogy is próbálom, nem bírom elengedni a fülem mellett halk szavait. Még hogy segíteni próbál… Hát akkor eléggé szarul csinálja. Arról fogalmam sincs, komolyan beszél-e, vagy sem, ha ennyire felhúzom magam, akkor nem vagyok képes azt nézni, mennyire szól belőle az attól való félelem, hogy összeverem. Azt sem figyelem, hogyan hat rá a közelségem, pedig általában mindig ezen szoktam a legjobban szórakozni. Néha úgy érzem, megnyugtató, de sokszor viccesnek találom, most viszont még elmosolyodni sem lenne kedvem rajta. Egy komplett elvonókúra sem tud segíteni valakin, aki nem akarja, nemhogy ő. Bár nem tudok róla semmit, gyanítom, hogy cigit csak akkor fogott a kezében, amikor másét dobta a szemetesbe.
- Helyes – bólintok, megköszörülöm a torkom, majd újabb mély levegőt veszek. Így utólag nem gondolom, hogy ez az egész megért ennyi hűhót. Akkor sem tudta volna elvenni a cigim, ha nagyon próbálkozik, nem kellett volna ennyi kiakadnom. Persze, betudhatom ezt a nikotin hiányának, meg annak a „már nagyon be kéne lőni magam” érzésnek, vagy annak is, hogy kezd tényleg nagyon az agyamra menni ez a kölyök. Igazából teljesen mindegy.
- Veszekedhetnénk erről akár napokig, én akkor is az én igazamat hajtogatnám, te meg a tiédet. Te azt gondolod, hogy félek, én meg… Lényegtelen, hogyan, teljesen máshogy. Soha nem fogjuk megérteni egymást, én nem is próbálkozom, szóval jobb lenne, ha te sem tennéd – de talán igaza van. Lehet, hogy félek ezektől valami miatt, amiről még én magam sem tudok. Valószínűleg nem is akarom tudni, és jobb is így. – Ha mindent megtettél, akkor élvezed a következményeit. Vagy ha elcseszted, akkor próbálod helyrehozni. Mindig van valami, amiért van értelme élni, csak valaki nem veszi észre – valaki, aki mondjuk olyan, mint én. Aki hozzám hasonlóan sosem fogja megtanulni értékelni azt, amije van, és az egészet értelmetlennek gondolja. Ha nagyon akarnék, én is találnék bőven olyan dolgokat, amiért rögtön megváltozna az életről alkotott véleményem, de egyelőre nem akarok. Minek? Ráérek akkor, ha jön valami sorsfordító.
- Mi? - szemeim akaratlanul elkerekednek, ajkaim elnyílnak, sehogy sem tudom leplezni meglepettségem. – Ezt most nem is értem – megrázom a fejem, s továbbra is meglepetten pislogva fürkészem Daniel arcát.
tag: danny | music: sleepwalking | words: 1042
robb stark
Vissza az elejére Go down
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyHétf. Szept. 29, 2014 8:18 am



Nathaniel & Daniel


Mióta megláttam az orvosiban, rengeteget gondolkoztam rajta. Nem csak személyén, vagy azon, mit miért, csinál, hanem magán a cselekedeten is. Próbáltam rájönni, miért jó, miért vannak, akik füvezésben, ivásban, egyéb tudatmódosító szerekben találják meg a szórakozást. Miért élvezik annyira, ahogy részegen botorkálnak haza. Miért olyan kellemes dülöngélni, minden sarkon a falnak kapaszkodva megtorpanni, hányni.
Azt hittem, fogalmuk sincs róla, mit tesznek magukkal. Hogy csak tudatlanok, átvertek, de tévedtem. Pontosan tisztában vannak vele, milyen következményei lehetnek, csupán nem érdekli őket. Az, amit rövidke időre nyernek, elég nekik, hogy vállalják a kockázatot.
Bevallom, volt olyan pillantom, mikor úgy éreztem, ki akarom próbálni. Saját bőrömön akarom tapasztalni azt, amit ők. Végül, sose tettem meg. Azt hiszem, nem csak azért, mert okosabb, felelősségteljesebb vagyok, hanem mert gyávább is. Vagy egyszerűen csak nem volt elég a kísértés, vagy nem is ez volt az, ami igazán érdekelt.
Igyekeztem leállítani magam, úgy tenni, mintha nem láttam volna semmit, mintha elfelejtettem volna a dolgot, és mégis, újra, és újra azon kaptam magam, hogy Nathaniel-t figyelem. Szokásait, tetteit, mozdulatait. Utána jártam előéletének, családjának. Barátaival is beszéltem volna, ha nem éreznék zsigerem mélyéig ellenszenvet, és félelmet irántuk. Így végül is maga a kiszemelt volt az egyetlen, akivel ténylegesen szóba álltam.
- Mi? Nem vagyok senki palotapincsije, de, ami azt illeti, nincs jobb dolgom – kínos bevallani, borzasztóan, valóban nincs ennél érdekesebb elfoglaltságom. Persze tanulhatnék, de életem nagy részében azt csinálom. Az éves anyagot tudom már, és képes lennék akár ebben a pillanatban is sikeresen letenni az érettségit, tehát a tanulás nem olyasmi, mihez kedvem lenne.  Szánalmas ez egy korombeli sráctól, de Nathaniel után kémkedni, sokkal izgalmasabb, mint amit valaha tettem. Bevallom, egy kicsit talán megszállott is vagyok már.
- Talán, mert belőled nehéz kinézni, hogy bármilyen kedveset mondanál nekem? – megemelem szemöldököm, várok. Nem igazán tudom, mire. Bizonygatásra? Ellenkezésre? Fogalmam sincs. Az se biztos, hogy tényleg választ szeretnék. Végül is érthető, hogy nincs barátságos mondandója nekem. Miért is lenne? Mióta megkörnyékeztem, nem csinálok mást, csak bosszantom.
- Rosszra? Mint például? – érdeklődve csillannak szemeim, és most egész biztos vagyok benne, választ szeretnék. Érdekel, mit hisz, miért nyomozok utána lelkesen. Vannak tippjeim, de nem kétlem, az ő ötletei sokkal érdekesebben az enyémeknél.
- Nagyon humoros vagy – sóhajtva forgatom meg szemeim. Ha nem lennék ilyen átkozottul izgatott, és kissé ideges, talán még nevettem is volna, de jelenleg csak arra tudok gondolni, hogyha elég ideig maradok, láthatom, mit tervezett.
- Te pedig, öhm…, engem nem nagyon szoktak becézni, szóval, úgy hívsz, ahogy akarsz– komolyan mondom, maximum a barátaim rövidítik a nevem, de ez se megszokott. Szüleim szerint pedig, megcsonkítani egy előkelő személy nevét bűn, hát nem is teszik.
- Nem vicceltem – meglepetten pislogok, hangom se több különös nyekergésnél. Tényleg azt hiszi, hogy nevetség tárgyává tennék egy ilyen fontos dolgot? Komolyan beszélek, szeretnék segíteni, szeretném megérteni. Persze jól tudom, ha nem hagyja, ha nem hajlandó együttműködni velem, kútba is ugorhatok, az se változtat majd semmin. Ennek ellenére nem fogom csak úgy feladni. Kitartó vagyok, különösen akkor, ha olyasmiről van szó, mi tényleg érdekel, és nem csak rám erőltette valaki.
Aprót bólintok helyeselésére, és ahogy ígértem, nem is véleményezek semmit, legalábbis néhány percig nem. Nem áll szándékomban feldühíteni, hisz ő tényleg olyasvalaki, aki könnyedén kitörhetné nyakam, és még csak nem is sajnálná. De nem is bírom visszafogni magam. Sajnálatos, de olyan típus vagyok, aki nem tudja visszatartani a véleményét, különösen akkor, ha a másik félé olyasmi, mivel egyáltalán nem ért egyet. Márpedig Nath olyan másként látja a világot, hogy akaratlanul is vitába szállok vele. Nem is azért, hogy meggyőzzem, hanem, hogy megtudjam, miért gondolja azt, amit. Félek azonban, ezt nem lesz könnyű elérni. Ennyi idő alatt kiderült már, nem beszédes típus, különösen a saját dolgait illetően.
- Ugye tudod, hogy veszekedés nélkül is meg lehet beszélni a nézeteltéréseket? – nem vagyok benne biztos, egyébként. Ugyan tanultuk, hogy lehet vitázni hivatalos módon, értelmesen, kétlem, hogy jelen lett volna, vagy ha mégis, akkor odafigyelt volna a tanárra. – Azt pedig, hogy soha nem értenénk meg a másikat, nem tudhatod. Mégis, hogy jutsz előre bármiben, ha félbehagysz valamit, csak azért, mert nem látod a végét? Mert nem biztos, mi lesz az eredmény? – attól tartok, ezen véleménye is az én igazam bizonyítja. Fél, a továbblépéstől, az újdonságtól. Próbál olyan világban, helyzetben maradni, amit ismer, és talán még szeret is. Ezt viszont nem teszem már hozzá. Nem felejtem el, és máskor, vagy később, talán újra szóba hozom, de egyelőre hagyom feledésbe merülni a téma ezen részét.
- Persze, egy ideig, de mi van utána? Ha már nem marad semmi a kellemes következményekből, vagy ha minden hibát kijavítottál már? Nem élhetsz úgy, hogy nincs előtted cél – ezúttal én lépek közelebb hozzá. Nem azért, hogy a polcnak taszítsam, nem mintha tudnám, és nem is akarattal teszem. Csupán ösztönösen, indulatból, mit az elvesztegetett, látszólag kilátástalan élete miatt érzek.
- Tényleg nincs semmi? Egyáltalán? Barát? Szerelem? Kisállat, vagy akármilyen apróság? – ismét felé araszolok néhány centit, és hatalmasra tágult, csillogó szemekkel figyelem arcát. Én ezt nem értem, egyszerűen nem. Nem létezik, hogy nincs semmi. S ha mégis ez az igazság, az olyan szomorú. Talán épp ezért csúszik ki a számon az is, mit sose akartam hangosan kimondani.
Kínos, nagyon, és ő is csak ront azzal, hogy visszakérdez. Komolyan, mintha direkt akarná még nehezebbé, zavarba ejtőbbé tenni.
- Hallottad nem? Mit nem értesz? – egész kicsit emelem csak meg hangom, de a csöndben ez is szinte kiáltásnak hat. Nem rá vagyok mérges, még csak dühös se vagyok, inkább tehetetlen, zavarodott.
- Én csak azt mondom, hogy érdekelne, milyen vagy, amikor nem akarod megjátszani a züllött kölyköt. Amikor nincs szükséged hazugságokra, meg álarcokra – megrántom vállam, és kissé oldalra döntöm fejem. Rámosolygok, barátságosan, kíváncsian. Nem tudom, milyen válaszra számítsák, mit várjak tőle. Ilyesmi miatt mégse üthet meg, nem igaz?

Vissza az elejére Go down
Nathaniel Ainsworth

Nathaniel Ainsworth

rebel

Age : 26
Hozzászólások száma : 23
Tartózkodási hely : † az ágyadban nézted már?

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyVas. Okt. 12, 2014 12:10 pm

help me find a way to breathe
Arra az időszakra már nem nagyon emlékszem, amikor egy kicsit is komolyan vettem a tanulást. Nem hiába, tartott vagy két napig. Elvileg fontosnak kellene lennie, akármennyit is ront a rosszfiú imidzsemen, de egyszerűen nem tud érdekelni. Számtalan olyan meló van, ahol a követelmények listáján egyáltalán nem, vagy csak legutolsó helyen szerepel az, hogy kinek mennyi esze van. Ott van például a dílerkedés, meg az ahhoz hasonló feketemunkák. Ezekhez maximum annyit szükséges megtanulnom, hogyan ne bukjak le, ami egyébként nem túl nehéz dolog. Sőt, szinte gyerekjáték, ha számításba vesszük, hogy jó ideje veszem a cuccot a suli területén, és senki nem tud róla, azokon kívül, akiknek muszáj tudnia. Sem nekik, sem nem nekem nem kellenek matek, vagy biológia órák ahhoz, ezt lerendezzük.
- Nekem viszont van, és nem valószínű, hogy el fogom tudni intézni, ha te itt ugrálsz - kizárt dolognak tartom, hogy kapok akármit is, ha nem tűnik el, mire az az idióta ideér. Pár hónap alatt sikerült megfigyelnem, hogy még az átlagnál csendesebb emberek jelenléte is idegesíti, a közelembe se jönne többet, ha a kölyök őt is megpróbálná kioktatni. - Pedig igazából nem is lenne olyan rossz, ha az én palotapincsim lennél. Már ha érted, mire gondolok - vigyorgok rá. Tényleg nem lenne annyira rémes ez a helyzet, és nem kezdene el hatalmába keríteni az üldözési mánia, ha azt csinálná, mint a többiek, vagyis egy szó nélkül belemászna az ágyamba. Az eddig látottak alapján rendelkezik eléggé meggyőző külsővel ahhoz, hogy talán egy jó kis kufirc után megosztom vele, amire kíváncsi.
- Akkor ezentúl tényleg nem fogok, csak hogy neked legyen igazad - vonom meg a vállam. Persze, az nekem egyáltalán nem érdekem, hogy neki igaza legyen, de talán így erről a témáról leszállhatunk. Minél kevesebb dolog van, amiről dumálni tud nekem, annál jobb. Megtehetném, hogy nem reagálok, de még akkor sem valószínű, hogy megunná, ahogy azt a normális emberek szokták.
- Komolyan érdekel? - vonom fel a szemöldököm nevetve. - Gondolhatnék arra, hogy totál belém estél, és úgy próbálod meg tudatni velem, mint az óvodában. Annyi biztos, hogy akarsz valamit - sosem voltam rossz emberismerő, az viszont egy vak is látná, hogy nem a semmiért csinálja ezt. Bár nem úgy tűnik, mintha tudná, mit akar. Azt, hogy belém esett, úgy körülbelül még el is tudnám képzelni róla, viszont a többi, ennél jóval izgalmasabb dolgot már kevésbé.
- Ja, mondták már - ironikus formában elég sokszor hallok ilyesmit, pedig tényleg nem áll tőlem túl messze a humorizálás. Csupán képes vagyok néha túlzásokba esni, ahogy most is. Néha akár túlságosan.
- Hogy lásd, milyen kedves vagyok, még választhatsz is. Cukifiú akarsz lenni, vagy Danny? - erősen kétlem, hogy az előbbit választja, de egy próbát mindenképp megér, hátha. Ha a kölyök nem nyerte el a tetszését, akkor ez sem fogja, de én arról igazán nem tehetek, hogy mindkettő illik hozzá.
- Akkor jó lenne, ha elmagyaráznád szépen, hogy mégis hogyan gondoltad ezt - sziszegem összeszorított fogaim közül.  Fejemben egyre csak visszhangzik a "segíteni" szó, talán még el sem jutott oda, ahova kéne. Vagy nem is tudja, hova kellene mennie. Teljesen kizárt dolognak tartom, hogy valóban segíteni akarjon, ha mégis, akkor elment az esze. Miért akarna segíteni? Egyáltalán miben, vagy hogyan? És én mi a francért fektetek ennyi energiát abba, hogy kiderítsem, mit miért csinál? Nem kellene ennyire érdekelnie. Már rég itt kellett volna hagynom, leütnöm, kirugdosnom, megijesztenem valamivel, vagy akármi. Ehelyett hagyom magam összezavarni.
- Ki mondta, hogy én meg akarom beszélni? Az előbb pont valami olyasmit mondtam, hogy tartsd meg magadnak a véleményed, mert nem kíváncsi rá senki. Én különösen nem, veszekedni meg nem nagyon van kedvem - bal kezemet a zsebembe süllyesztem, ujjaim ismét találkoznak a cigarettás dobozzal, és görcsösen próbálnak ellenállni az agyam parancsának, miszerint most nem gyújthatok rá. - Nem tudom, ezt honnan vetted. Kapásból három olyan dolgot tudok mondani, amiben benne vagyok, és fogalmam sincs, hogy mi lesz a vége, de nem hagyom abba - mert nem is tudom abba hagyni. Talán ha nagyon keményen próbálkoznék, sikerülne, de minek? Háromból kettő olyan dolog, amit saját akaratomból valószínűleg soha nem akarnék abbahagyni.
- Dehogynem élhetsz. Majd megtudod. Egyébként meg olyan nincs, hogy minden hibát kijavítottál, maximum a te tökéletes világodban. Vannak olyan hibák, amikért a halálodig fizetsz - gondolom nem akarja a nagyfiút játszva megismételni korábbi incidensemet, mégis kissé kellemetlenül érzem magam, mikor közelebb lép. Hátrébb lépni akkor sem tudnék, ha nagyon akarnék, első sorban azért, mert a mögöttem ácsorgó polc megakadályozza. Másrészt pedig eszem ágában sincs azt a látszatot kelteni, hogy egy kicsit is félek tőle. Még akkor sem, ha igaz. Félek attól, hogy túl sokat akar tudni.
- Vannak emberek, akikkel elvagyok, ha unatkozom, de ők nem a barátaim. Sosem voltam szerelmes, és mindkét bátyám allergiás a kutyaszőrre, szóval ha hazavinnék egyet, akkor mindkettőnket szétszednének. Egyéb kérdés? - a szám széle akaratlanul felfelé görbül csillogó szemei láttán, bár nem igazán tudom mire vélni.
Zavartan túrok a hajamba, körbepillantok, hátha valami ihletet ad ahhoz, hogy mit reagáljak erre. Mondjuk el kéne húznom, az jó lenne, de akkor a cuccnak is búcsút mondhatnék. Hihetetlen, hogy mire vagyok képes azért a szarságért.
- Ne érdekeljen - szólalok meg végül, miközben az arcára kúszó mosolyt figyelem. Tényleg teljesen összezavar.
tag: danny | music: sleepwalking | words: 854
robb stark
Vissza az elejére Go down
Daniel A. Zingmark

Daniel A. Zingmark

smart one

Age : 26
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Bristol

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? EmptyHétf. Okt. 13, 2014 9:40 am



Nathaniel & Daniel


- Akkor egész biztosan olyasmi, amit jobb is, ha nem intézel el – bár nem tudom pontosan, mire is készül, sejtéseim vannak, és kétségem sincs afelől, olyasmi miatt ácsorog még mindig itt, mit jobb lenne annyiban hagynia. Szavaira meglepetten pislogok, kicsit talán el is vörösödök, de igyekszek úgy tenni, mintha nem zavarom, dühöm okozta volna a pirosodást. – Nem is akarom érteni inkább. És ahogy mondtam, nem vagyok senki pincsije – hazudnék, ha azt állítanám, kicsit se esetem az előttem álló, ha azt bizonygatnám, soha, egyetlen egyszer se fordult meg fejemben, milyen lenne közelebbi ismeretséget kötni vele. Mégis, minden alkalommal elhessegettem a csöppnyi vágyat, hisz ennél sokkal fontosabb küldetésem van.
- Ebben nem bánnám, ha nem lenne igazam – fejem csóválva sóhajtok, s ugyan ehhez is lenne még hozzáfűzni valóm, nem akarom kivívni a sorsot még inkább magam ellen, így hagyom, hogy más témára térjünk át.
- Persze – határozottan bólintok, vagy legalábbis igyekszek így tenni. Nevetésének hála úgy érzem, olyasmivel fog előállni, mit nem szeretnék hallani. S lám csak, valóban. – Nem vagyok óvodás, nem így tudatnám veled, ha beléd estem volna, egyébként sincs szó róla – ebben egészen biztos vagyok. Bár nem vagyok szakértője a szerelemnek, tudom, sejtem, milyen az, ez pedig valami egész más. Érdeklődök iránta, kíváncsi vagyok rá, bevallom, tetszik is, de semmi több. Fogalmam sincs, mi is pontosan az oka annak, amit teszek, s csak abban bízhatok, egy nap világossá válik, miért töltök ennyi időt figyelésével, miért próbálom ilyen görcsösen jobb útra terelni.
Bólintok válaszára, megjegyzést azonban nem teszek, annak ellenére se, hogy nem csodálom, nem én vagyok az egyetlen, ki cseppet se őszintén nevezte viccesnek. Nem ismerem jól, lehet, tévedek, most azonban határozottan nem tűnik annak.
- Mindkettő szörnyű, de akkor már inkább a második – most már biztos vagyok benne, rossz ötlet volt rábízni a becézésemet. Habár a kölyöknél mindkettő lényegesen jobb.
- Még senki nem akart segíteni neked? Nem nagyon tudom megmagyarázni. Én csak szeretném, ha felfognád, mit csinálsz, és hogy ez nem működik így – megrántom vállam, elgondolkozva ingatom meg fejem. Nem fogom megmondani neki, mit csináljon, úgyse érdekelné véleményem, azt akarom, hogy magától jöjjön rá, hogy megértse végre, miért helytelen az, amit csinál. Fogalmam sincs, hogy érhetném el, még nem volt senki, kit saját magától kellett megmentenem. Csak reménykedhetek abban, jelenlétem, piszkálódásom, akaratosságom elég ahhoz, hogy elgondolkozzon legalább.
- Tudom, de miért ne mondhatnám el, amit akarok? Maximum nem veszel tudomást róla. Én se akarok veszekedni – teszem még hozzá, hisz így igaz. Nem vitázni jöttem ide, amit szeretnék, az egy normális, kulturált társalgás, az, hogy hajlandó legyen meghallgatni végre, és ne azon legyen minden másodpercben, hogy megszabaduljon tőlem. – Nem ilyen dolgokra gondoltam, Nath. Egyébként is, nagyjából biztos lehetsz benne, mi lesz a vége annak, amit csinálsz. Amiről beszélek az olyasmi, ami munkával jár, amiért meg kell dolgoznod, nem pedig olyasmiről, ami szerinted jó szórakozás – nem lehetek biztos benne, de azt hiszem, tudom, miről beszél. Ivászat, drogok, ész nélküli flörtölés. Nem értem miért, de egyeseknek talán ez jó dolog, azt azonban neki is tudnia kéne, nem lenne okos dolog hosszú távon folytatnia ezt.
- Ne kezd te is, az én világom se tökéletes, csak más, mint a tiéd. Arról beszélek, hogy az nem normális élet, ha csak tengődsz – azt hiszem, ez is olyasmi, mit nem ért, vagy nem akar megérteni. Fogalmam sincs miért, és azt se tudom, hogy változtathatnék ezen, de akarok, valamiért nagyon szeretném, ha másképp látna sok mindent.
- És a tesóid? Ők se számítanak? Valójában, rengeteg kérdésem van – hajamba túrok, elmosolyodok. Sok dolog van, amit nem értek, de szeretnék, és még több olyasmi, amire egyszerűen csak kíváncsi vagyok, amit meg akarok tapasztalni, amiről tudomást akarok szerezni.
Oldalra biccentett fejjel figyelem mozdulatait, zavarodottságát. Nem tudom pontosan, miért reagál így, s bármi is legyen célja, az egyetlen, mit elért ezzel, hogy még inkább érdekel, mi van vele.
- Ez nem olyasmi, amit csak úgy abbahagyhatok, hiába mondod azt, hogy ne izgasson – megrántom vállam, kissé ijedten pislogok rá. El se tudom képzelni, milyen reakcióra számíthatok, és igazán nem szeretnék ismét a polcnak szorulni.
- Ha másképp lenne, eszembe se jutott volna ez az egész – körbemutatok, ezzel jelezve, a követésre, piszkálásra, véleményem kéretlen rázúdítására gondolok. Hátrébb lépek, kezeim zsebembe csúsztatom. Válaszra, reakcióra, puszta lehülyézésre várok, bár bármit is mondjon, a tényeken változtatni nem tud.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??   Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!?? Empty

Vissza az elejére Go down
 

Nathaniel & Daniel ~ Glad to see you again!??

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Nathaniel & Kyle & Alice
» Daniel & Siobhan - Dale lakás
» Daniel & Anika;; the boring party

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
we are young II.  :: Bristol :: Roundview középiskola-